Select Your Style

Choose your layout

Dekanalny Instytut Kultury Prawosławnej w Siemiatyczach

Piknik organizacji pozarządowych 2016

W niedzielę 12 czerwca 2016 roku odbył się Piknik Organizacji Pozarządowych. Była to już trzecia edycja tej imprezy. Myślę, że najbardziej udana. Stoisko Dekanalnego Instytutu Kultury Prawosławnej przygotowało prezentację swojej działalności. Można było obejrzeć zdjęcia z Przeglądu Pieśni Religijnej i Paraliturgicznej, konkursu poezji, koncertu kolęd, zajęć języka rosyjskiego dla dzieci i młodzieży, który były w tym roku prowadzone po raz pierwszy; wyjazdów i spotkań młodzieży w ramach półkolonii oraz warsztatów artystycznych.

Te ostatnie obecne były na naszym stoisku w dwojaki sposób. Można było podziwiać prace z warsztatów, ale też samodzielnie wykonać pracę techniką decoupage i zabrać swoje dzieło do domu. Chętnych było bardzo wielu, widać tej rodzaj zajęcia, dający szybki i piękny efekt przypadł odwiedzającym bardzo do gustu. Na stoisku DIKP można było spróbować wielu tradycyjnych smakołyków: ciasteczek, ciast i korowaja, którego wykonawczyni – artystka z zespołu NOWINA – zaszczyciła nas swoją i całego zespołu obecnością podczas pikniku. Można było posłuchać piosenek ludowych, ale też pośpiewać wspólnie z zespołem. Tak jak w ubiegłych latach mieliśmy stolik z grami planszowymi i konkursem. Tu spotykała się młodzież i dzieci, by wziąć udział w konkursie wiedzy o prawosławiu, pograć, ale też po prostu porozmawiać, umówić się na wakacyjne spotkania podczas półkolonii organizowanych przez nasz Instytut we współpracy z Urzędem Miasta Siemiatycze.

 

Niedzielne popołudnie minęło nam w przyjemnej atmosferze, pogoda dopisała, odwiedzających było wielu. Zapraszamy za rok na następny Piknik Organizacji Pozarządowych, ale też na inne organizowane przez DIKP zajęcia, spotkania i imprezy.