Select Your Style

Choose your layout

Dekanalny Instytut Kultury Prawosławnej w Siemiatyczach

Półkolonie dla młodzieży 2016

W dniach 18 lipca – 11 sierpnia bieżącego roku po raz kolejny odbyły się Półkolonie dla dzieci i młodzieży „Wakacje z historią” zorganizowane przez Dekanalny Instytut Kultury Prawosławnej w Siemiatyczach. Koordynatorami projektu byli ks. Sławomir Chwojko oraz Jolanta Sobesiuk.

Półkolonie rozpoczęliśmy o spotkania z policjantem na temat bezpieczeństwa podczas wakacji, następnie ruszyliśmy w podróż. Podczas trzydniowego wyjazdu na Warmię zwiedziliśmy Wojnowo, Olsztyn i Mrągowo. W Wojnowie odwiedziliśmy klasztor prawosławny, gdzie młodzież popracowała na rzecz wspólnoty. Zjedliśmy tam przepyszny monasterski posiłek, po pracy każdemu bardzo smakowało. Następnie udaliśmy się do Olsztyna – głównego celu naszej wycieczki. Tam uczestniczyliśmy w Międzynarodowych Olsztyńskich Dniach Folkloru Warmia, w których brały udział zespoły z całego świata, m.in. tak egzotyczne jak ten z Indonezji. W Olsztynie odwiedziliśmy oczywiście Planetarium i Zamek Olsztyński, nie zabrakło spaceru nad jezioro. W drodze powrotnej z Olsztyna zwiedziliśmy Mrągowo, znane zapewne wszystkim z festiwalu muzyki country. Podczas wycieczki graliśmy często w gry, tak się nam to spodobało, że część naszych spotkań podczas półkolonii poświęciliśmy właśnie na gry towarzyskie, w tym roku królowało Monopoly i Uno. Spotykaliśmy się też przy ognisku i na innych zajęciach. Grupa młodzieży wykonała samodzielnie, lecz pod okiem fachowca, krzyże pielgrzymkowe – to już nasza tradycja.

Zakończenie półkolonii odbyło się w Wólce Nadbużnej. Spotkanie przy ognisku i wizyta w parku linowym przeciągnęło się do godzin nocnych. Dzięki naszej współpracy z harcerzami mogliśmy też spędzić z nimi trochę czasu i skorzystać z ich atrakcji podczas obozu, który mieli właśnie w Wólce Nadbużnej.

Młodzież podczas półkolonii tak się zintegrowała, iż pomimo zakończenia wypoczynku zorganizowanego umówiliśmy się jeszcze na spotkanie na zakończenie wakacji.

Składamy podziękowania członkom DIKP i sympatykom oraz Urzędowi Miasta i Urzędowi Gminy, którzy pomogli w zorganizowaniu wypoczynku dzieciom i młodzieży.

Jolanta Sobesiuk